Sobota 18 marca była EKO! Uczestnicy Klubu Integracji Środowiskowej podjęli się trudnego, acz bardzo ciekawego zadania! Postanowiliśmy spróbować swoich sił w ekologicznym i artystycznym przetwórstwie różnorodnych odpadków – folii, plastikowych zakrętek, makulatury, wytłoczek po jajkach, nici z poprutych swetrów itp. Stworzyliśmy cała armię recyklingowych owadów- mrówek, ważek, motyli, biedronek oraz innych boskich stworzeń. Na co dzień niektóre z przedstawicieli owadziego świata budzą w niejednym z nas lęk …, ale w tę sobotę oswoiliśmy wszystkie straszne robale! Wyszło kolorowo i nietypowo. Prace były wykonywane na konkurs „Makulatura to nie śmieć” organizowany przez MDK-DŚT w Łomży. Sami oceńcie!
W przerwie na kawę, herbatę i ciasto porozmawialiśmy na tematy ekologiczne, tzn. dlaczego nie warto wyrzucać śmieci i co można z nich jeszcze zrobić, aby nasza planeta była czysta.





